dobreseo


Reklama w internecie
Lipiec 20, 2011, 10:53 am
Filed under: Reklama w internecie | Tagi: , , ,

Coraz więcej firm i przedsiębiorców porzuca standardowe strategie reklamy, czyli ogłoszenia w prasie, telewizji, na billboardach czy w radiu. Wybiera za to najnowsze i najszybciej rozkręcające się medium – Internet.

W jaki sposób można reklamować się w Internecie? Najbardziej pierwotnym i podobnym do pozostałych postaci reklamy rodzajem jest wykupienie miejsca reklamowego w danym serwisie internetowym i zamieszczenie tam swojej reklamy z linkiem do witryny internetowej spółki. Metoda ta może jest wydajna, jeśli reklamę umieścimy w dużym i atrakcyjnym serwisie wizytowanym przez tysiące internautów dziennie, niestety im wyższa ilość adresatów, tym cena wyższa.

Innym sposobem zdobywającym w ostatnich latach olbrzymią popularność jest wykupienie odsyłaczy sponsorowanych. Polega to na tym, że gdy użytkownik podaną przez nas frazę wprowadzi do wyszukiwarki, pierwsze kilkanaście rezultatów to będą reklamy. Ogromnym walorem tej metody jest nieskomplikowane trafienie do adekwatnej grupy docelowej oraz odmienny sposób podliczania opłat. Często stosuje się w takim przypadku strategię PPM, czyli należność za każde kliknięcie w ogłoszenie. W ten sposób łatwiej nadzorować budżet reklamy oraz w miarę potrzeby można bez problemu rozszerzać bądź zawężać liczbę klientów.

Nieważne, którą procedurę obierzemy, należy pamiętać, że reklamowanie się w Internecie znacząco różni się od tradycyjnych metod. Odpowiednie wykorzystanie rosnącego potencjału sieci zezwala na zdobycie znacznie wyższych wyników przy niższych nakładach. Pamiętaj, że przyciągające wzrok motto reklamowe to połowa sukcesu!

Reklamy

Dodaj komentarz so far
Dodaj komentarzSkomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s%d blogerów lubi to: