dobreseo


Optymalizacja strony
Lipiec 20, 2011, 11:19 am
Filed under: seo | Tagi: , , , ,

Co zrobić, żeby prowadzony przez nas serwis cieszył się popularnością oraz posiadał dużą liczbę wyświetleń? Ciekawe, unikalne artykuły? Schludny i czytelny design strony? W wypadku sklepu wielki asortyment i niskie ceny? Na pewno wszystkie te czynniki są znaczące, jednak co z tego, jeśli nikt nie będzie mógł trafić na naszą witrynę przez wyszukiwarkę? Żeby to umożliwić, należy zająć się optymalizacją strony.

Proces optymalizacji witryn jest zwany też pozycjonowaniem, w skrócie SEO. Chodzi o to, żeby po wpisaniu odpowiedniej frazy odsyłacz do naszej witryny znajdował się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Żeby nam się to udało, należy funkcjonować ściśle według ustalonych reguł. Przede wszystkim należy odgadnąć zasadę działania algorytmów w wyszukiwarkach.

Optymalizację należy zacząć od wyboru wyrażeń kluczowych, dzięki którym można będzie trafić na naszą witrynę. Im
popularniejsze frazy, tym trudniej wypozycjonować serwis. Z kolei mało popularne słowa nie zagwarantują masowej liczby wyświetleń. Po wybraniu wyrażeń nadrzędnych powinno się zoptymalizować kod witryny. Chodzi o to, żeby ułatwić robotom indeksującym jej przeskanowanie i umieszczenie wyżej w rezultatach wyszukiwania. Trzeba trzymać się bieżących kanonów internetowych, ważna też jest prędkość ładowania witryny.

Następnym punktem jest optymalizacja treści. Ma być czytelna dla odwiedzających. Poza tym należy w treść wplatać wybrane przez nas wyrażenia nadrzędne. Na koniec należy usprawnić organizację wewnętrzną linków. Im ich siatka jest gęstsza, tym lepiej będzie pozycjonowana nasza witryna.

Reklamy

Dodaj komentarz so far
Dodaj komentarzSkomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s%d blogerów lubi to: