dobreseo


Niebezpieczne SEO
Lipiec 20, 2011, 11:22 am
Filed under: seo | Tagi: , , , , ,

SEO (Search engine optimization) to na 100% nic innego, jak tylko pozycjonowanie w wyszukiwarce za pomocą stosownie pasujących fraz. Niemniej jednak, zanim wyłonimy spółkę, której zlecimy wypozycjonowanie naszej strony internetowej, to powinniśmy w pierwszej kolejności dowiedzieć się tego, jak owa firma ma zamysł osiągnąć zamierzony wcześniej wynik, czyli zagwarantowanie naszej witrynie wysokiej pozycji. Jak się albowiem okazuje w praktyce, usługa optymalizacji SEO pozycjonowaniu jest nierówna. Na rynku egzystuje bowiem cała masa ogłoszeń przedsiębiorstw które – nie mówiąc tego kontrahentowi wprost – oferują co prawda pozycjonowanie, aczkolwiek do tego celu wykorzystują taktyki tak zwanego Black Hat SEO.

Black Hat SEO to nic innego jak jedynie pozycjonowanie stron internetowych WWW przy użyciu taktyk niezgodnych z zasadami wyszukiwarek. Działania takie nie są zatem kompatybilne ze wskazówkami dla webdesignerów, publikowanymi przez wyszukiwarki. Przy tym, metody te – choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się wydajne – w praktyce są bardzo niebezpieczne dla pozycjonowanej strony internetowej i mogą one wiązać się z koniecznością poniesienia ostrych „skutków ubocznych”. Najgroźniejszym ze wspomnianych „skutków ubocznych” jest naturalnie absolutne wykluczenie portalu internetowego WWW z rezultatów wynajdowania.

Główną cechą postępowań z zakresu Black Hat SEO jest uzyskiwanie linków prowadzących do pozycjonowanego portalu internetowego, za pomocą tak zwanego zaplecza pozycjonerskiego. Mówiąc dokładniej, chodzi tu w szczególności o tworzenie sztucznych stron tzw. presell pages oraz dodatkowo „udawanych” katalogów. Z reguły strony takie nie gromadzą całkowicie żadnej, użytecznej dla potencjalnego internauty treści i są one zwykłym spamem. W ten sposób, przez wykorzystywanie przypadłości algorytmów wyszukiwarek, kreowane są zaplecza z publikowanymi na nich, linkami.

Ten rodzaj SEO dostarczany jest z reguły poprzez pozycjonerów działających na własną rękę, nie współpracujących na stałe z żadnymi, większymi agencjami reklamowymi o profilu Interaktywnym. Dlatego warto skorzystać tylko z usług oferowanych poprzez rzetelne Agencje reklamowe, a najodpowiedniej takie, które są w posiadaniu certyfikatów partnerskich Google.

Reklamy

Dodaj komentarz so far
Dodaj komentarzSkomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s%d blogerów lubi to: