dobreseo


Linki sponsorowane
Lipiec 20, 2011, 10:47 am
Filed under: Reklama w internecie | Tagi: , , , ,

Linki sponsorowane ostatnio bardzo atrakcyjną postacią reklamy w Internecie. Decyduje się na nie wiele osób pragnących rozpowszechnić swoje usługi. Jaka jest reguła działania takich odnośników? Gdy użytkownik wprowadza daną frazę w wyszukiwarce, pierwsze parę rezultatów (zazwyczaj jeden, maksymalnie trzy) to wykupione reklamy o tematyce zbliżonej do sprawdzanego wyrażenia. Osoba zamieszczająca reklamę płaci często określoną zapłatę od każdego kliknięcia, rzadziej stosuje się należności statyczne za określony czas wyświetlania ogłoszenia. Największym dostarczycielem i propagatorem odsyłaczy sponsorowanych jest olbrzym z Mountain View- Google.

Dlaczego odnośniki sponsorowane cieszą się tak wysoką sławą wśród jednostek chcących się reklamować? Najważniejszym czynnikiem jest chyba to, że takie anonse automatycznie trafiają do jednostek zainteresowanych tematyką, a to dzięki związaniu reklamy z wpisywaną frazą. Innym walorem odsyłaczy sponsorowanych jest szybkość ich przygotowania. Wystarczy wymyślić chwytliwy nagłówek, krótki opis witryny, a potem podać do niej odnośnik.

Dzięki zastosowaniu płatności za wszelkie kliknięcie prosto jest monitorować koszt kampanii reklamowej i w razie potrzeby można szybko się wycofać. Taki typ reklamowania się jest bardzo elastyczny, gdyż da się bez problemu administrować budżetem kampanii, dodać zastępcze teksty reklamowe czy dodatkowe słowa główne. Co więcej, osobowość umieszczająca reklamę ma od razu dostęp do statystyk, co ułatwia analizę jej wydajności.

Dzięki monstrualnej wielkości zalet odsyłaczy sponsorowanych coraz więcej kontrahentów decyduje się na taką odmianę reklamy w Sieci.

Reklamy

Dodaj komentarz so far
Dodaj komentarzSkomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s%d blogerów lubi to: