dobreseo


Google AdSense
Lipiec 20, 2011, 11:14 am
Filed under: Internet | Tagi: , , , ,

Linki sponsorowane stały się niezwykle atrakcyjną odmianą reklamy w ostatnich latach. Możliwość zamieszczenia własnej reklamy w wynikach wyszukiwania tak, że jej istota jest blisko powiązana z frazą wpisywaną przez użytkownika, stała się bardzo interesująca dla biznesmenów. Kompania Google postanowiła jednak pójść o krok dalej, tak właśnie utworzono Google AdSense.

Google AdWords powiązane z AdSense umieszcza ogłoszenia nie tylko w rezultatach wyszukiwania Google, ale także na witrynach osób kooperujących z przedsiębiorstwem. Pozwolę sobie przytoczyć przypadek upraszczający zrozumienie reguły działania usługi. Dajmy na to, że serwis internetowy wspierający Google AdSense umieszcza tekst, w którym kilka razy pada słowo „zegarek”. Boty Google wyłapują to i umieszczają trafną reklamę w wykupionym obszarze. Za każde kliknięcie w odsyłacz jednostka wykupująca reklamę płaci Google, które potem część zysku przesyła właścicielowi serwisu.

Wielu początkujących blogerów korzysta z usług Google AdSense, ponieważ zainteresowanie ich stroną jest za małe, żeby ktoś raczył bezpośrednio wykupywać na niej miejsce reklamowe. Google nie czyni tego kłopotu, ponieważ i tak płaci od każdego kliknięcia w reklamę trafną do istoty wpisu.

Niestety, Google AdSense ma też swoje minusy. Jednostka pozwalająca umieszczać reklamy na swojej stronie może próbować sama nabijać im wyświetleń, ażeby zwiększyć swój zysk. Traci na tym przedsiębiorca umieszczający anons. Na szczęście w ostatnich latach Google bardzo zaostrzyło inspekcję kliknięć w reklamy, zwiększyło w ten sposób odsetek wykrywania kanciarzy.

Reklamy

Dodaj komentarz so far
Dodaj komentarzSkomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s%d blogerów lubi to: